Kurs na wózki widłowe – jak uzyskać uprawnienia na wózki widłowe? 

Kurs na wózki widłowe – jak uzyskać uprawnienia na wózki widłowe? 

Zastanawiasz się, jak podwyższyć swoje kwalifikacje pracownicze? Zależy Ci na wyższych zarobkach i stabilnej pracy? Takie możliwości zapewnią Ci uprawnienia na wózki widłowe. Wykwalifikowani operatorzy wózków widłowych są obecnie poszukiwani. I to w dużych ilościach, także za granicą. Co więcej, idzie za tym atrakcyjna pensja i stabilność zatrudnienia. Z tego względu kursy na wózki widłowe cieszą się ostatnio dużą popularnością. Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe? Zobacz, jak wygląda kurs w http://www.centrumszkolen.net/

Jak zostać operatorem wózka widłowego? 

Żeby móc wykonywać zawód operatora wózka widłowego, trzeba posiadać specjalne uprawnienia. Jak je zdobyć? Przede wszystkim musisz zapisać się na kurs i spełniać trzy podstawowe wymogi. Po pierwsze musisz mieć ukończone 18 lat. Po drugie, żeby podejść do kursu na wózki widłowe, trzeba posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe. I po trzecie, musisz zdobyć zaświadczenie od lekarza, że nie posiadasz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Przeszkodzić w tym może Ci nadciśnienie, duże problemy ze wzrokiem, epilepsja, czy zaburzenia o podłożu psychicznym. Brak przeciwwskazań oznacza, że możesz przystąpić do kursu. 

Jednak sam kurs nie wystarczy. Żeby zdobyć uprawnienia, musisz także zdać egzamin. Otrzymanie pozytywnego wyniku jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. 

Jak wygląda kurs na wózki widłowe? 

Kurs na wózki widłowe podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej nauczysz się, jak skonstruowany jest wózek widłowy, oraz jak wygląda jego prawidłowa konserwacja. Bardzo ważny jest także mechanizm działania. Z kolei w części praktycznej nauczysz się, jak płynnie i bezpiecznie manewrować urządzeniem. 

Ostatnim etapem kursu jest egzamin. Ten również składa się z dwóch części. W etapie teoretycznym egzaminatorzy zadadzą Ci pięć pytań z zakresu wiedzy teoretycznej i użytkowej. Pytania mogą dotyczyć budowy wózka widłowego oraz jego konserwacji. Natomiast w części praktycznej będziesz musiał wykazać się umiejętnością płynnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym. W tym celu będziesz poproszony o wykonywanie poleceń, wydawanych przez egzaminatora. Otrzymanie pozytywnego wyniku z egzaminu przekłada się na uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego.  Pamiętaj jednak, że uprawnienia są czasowe. Po 5 lub 10 latach będziesz musiał ubiegać się o ich przedłużenie. 

Dodaj komentarz